Çocuk ve gençlerimize kitap önerileri..

 

ULU AĞAÇ / Susanna Tamaro

Ulu Ağaç

Bu, hem yüzlerce yıl uzunlukta hem de birkaç günlük bir öykü. Bu, köklerden görülmüş ve dallar arasında yaşanmış dünyanın öyküsü. Ama en çok da sevginin ve umudun öyküsü. Yüreğiyle ve aklıyla konuşmayı bilen bir yazarın yalın, neşeli ve şefkat dolu anlatımıyla, tam da şu sıralar ihtiyaç duyduğumuz kitap."Bu kitabı yazarkenki duygularım ve heyecanım, ancak bundan on yedi yıl önce Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'i yazarken hissettiklerime benzetilebilir. Edebiyatın ruha hitap etmesi gerekir. Kriz anlarında ve hiçbir şeyin net olmadığı hallerde aydınlığa ihtiyaç duyulur.

 

 

BÖĞÜRTLEN CİNİ VE SARI GAGA/ Feridun Oral

Böğürtlen Cini ve Sarı Gaga - Feridun Oral | kitapyurdu.com

Sarı gagalı küçük kuş göç zamanını kaçırmıştı. Yapraklarını dökmeyen Ulu Ağaç ve Böğürtlen Cini,yalnız kalan Sarı Gaga’yıkorumak için kolları sıvadılar.Dostluk ve dayanışmanın en güzel öykülerinden biri.

 

 

AĞAÇLARIN NASIL KONUŞTUĞUNU BİLİYOR MUSUN?/ Peter Wohlleben

Ağaçların Nasıl Konuştuğunu Duyuyor Musun? - Peter Wohlleben Kitabı

Çocuklara doğa sevgisini aşılamak yanısıra bol resimli ve öğretici bilgiler içeren kaynak niteliğindeki bu kitabı çocuk ve gençlerimizin seveceğini düşünüyoruz.

 

 

TABİAT ANA ANLATIYOR/ Karl Ewald

Tabiat Ana Anlatıyor Kitabı ve Fiyatı - Hepsiburada

Bu kitapta doğadaki yaratıklar konuşuyor.Kendi öykülerini kendi ağazlarından dinleyeceksiniz.Deniz konuşuyor, kayalar konuşuyor, kuyruklu yıldızlar, örümcekler, anemonlar, çekirgenler, solucanlar,leylekler, arılar konuşuyor...

 

 

EVİNİ ARAYAN ARDIÇ TOHUMU/ Servet Yanardağ

Evini Arayan Ardıç Tohumu | Nezih

Doğayla, ağaçlarla ilişkisi azalan kent insanının en büyük eksiklerinden biri, ağaçları yeterince tanımamak; oysa doğayı korumanın yolu ağaçları sevmekten geçiyor. Doğa sevgisini aşılayan bu kitap Çekül Vakfı tarafından basıldı.

 

 

EN İYİ DOSTUM AĞAÇ / Paul Czajak

En İyi Dostum Ağaç | D&R - Kültür, Sanat ve Eğlence Dünyası

 

Doğum günü hediyesi olarak ağaç sahiplenmek isteyen Abigail’in bu isteği herkesi şaşırtır. İnsanların onun en iyi ağaç dostu Fido hakkında düşündüklerini umursamadan ağacına sahip çıkar, ona gözü gibi bakar. Ancak Fido büyümeye başladığında ona bakmak zorlaşır. Abigail, Fido’ya yakın olmanın sürpriz bir yolunu bulur.

 

 

AĞAÇLARIN GİZLİ YAŞAMI / Peter Wohlleben

Kitap Kurdu Ağaçların Gizli Yaşamı & Ne Hissederler, Nasıl Iletişim  Kurarlar? Sırlarla Dolu Bir Dünyada Keşifler Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

''Ağaçların acıyı hissedebildiğini, hafızaları olduğunu ve ebeveyn ağaçların çocuklarıyla birlikte yaşadığını öğrendiğinizde, artık onları sanki sıradan bir işmiş gibi devasa makinelerle kesip hayatlarını altüst edemiyorsunuz.” Tanıtım bülteninden..

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR