Ülkemizde yer alan 10,000 bitki türünün 2000'i Hatay'da yetişmektedir. Bir çoğu tıbbi bitki niteliğinde olan bu bitkilerin 300'ü endemik bitkidir. Bizler yer aldığımız coğrafyanın ve iklimin bize sunduğu avantaj ile endemik bitkilerin yanısıra bölgemizde yetişmeyen ancak kültürü yapılabilecek bitkileri de kapsayacak şekilde atalarımızdan bizlere yüzlerce yıldır miras kalan geleneksel tarım teknik ve bilgisiyle modern tarım yöntemlerini birleştirerek dünya standartlarında tıbbi aromatik bitki üretimini hedefliyoruz.

           Bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak adına tıbbi aromatik bitki tohum ve fidelerinin üretimini yapmak, çiftçilerin üretimini desteklemek, çevreye duyarlı modern tarım yöntemleriyle tıbbi aromatik bitkilerin en iyi koşullarda  işlenmesini sağlamak,  kendi ürettiğimiz ve bölge çiftçilerinin ürettiği ürünlerin uygun pazarlara hakettiği değerde ulaştırılmasını sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda yüksek kalitede saf ve doğal tıbbi aromatik bitki ve ürün tedariği sağlayarak, istikrarlı, güvenli ve güçlü yapısıyla uluslararası pazarda rekabet edebilen bir kooperatif olarak  ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak istiyoruz.

           Ticari kalkınma yanısıra bölge kadınlarımız başta olmak üzere, engelli ve dezavantajlı bireyler ile  ilimizde bulunan geçici göçmen statüsündeki kadınların iş hayatında ve tarımda daha aktif rol almasını sağlamaya yönelik istihdamın arttırılması konusunda çalışmalar yürütmek istiyoruz. Aynı zamanda tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, uçucu-sabit yağ eldesi konularında bölge çiftçimize kurs, seminer ve eğitimler vermeyi, halka yönelik hobi-uğraş alanları ve atölyeler kurarak bu alanda sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesi konusunda Hatay'da öncü bir kooperatif olmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda Ticaret odamız yanısıra, Ziraat odası ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği sağlamayı planlıyoruz.

          Pek çok farklı kültürel yapının birarada yaşadığı, tarihi ve doğal güzelliklerle dolu, eşsiz mutfağı ve lezzetleri dünyaca tescil edilen şehrimizin, tarımsal faaliyetlere entegre olarak yürütülmesi planlanan doğa sporları, kültür ve sanat etkinlikleriyle de ekoturizm alanında anılmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR